Carte

ISBN: 978-606-34-0058-2

Pret: 26.00 Lei

In stoc: Da

Aceasta carte este rezultatul a peste zece ani de predare a limbii engleze pentru afaceri (ESP) in cadrul Academiei de Studii Economice din Bucuresti si reflecta perspectiva personala a autoarei asupra predarii gramaticii limbii engleze, aceea de a oferi studentilor mici sfaturi sau trucuri, „tips and tricks”, care simplifica mult imaginea de ansamblu si elimina astfel dificultatile sau „secretele” acesteia.

Explicatiile teoretice de la inceputul fiecarei sectiuni nu intentioneaza sa fie exhaustive, autoarea dorind mai mult sa faca gramatica limbii engleze accesibila chiar si studentilor incepatori, sa le ofere suficienta motivatie si sa ii ajute sa dobandeasca increderea de a folosi limba engleza.